Jak znaleźć drogę do spokoju i miłości, czyli "Krótki przewodnik po rodzinie" ks. Piotra Pawlukiewicza

"Nie jest tak, że Bóg raz wytłumaczy ludziom, na czym ma polegać miłość męża i żony, i wszystko będzie na zawsze załatwione. On musi być w domu rodzinym nieustannie, jest bowiem źródłem miłości, której brak prowadzi często do tragedii"

Przedstawiam Ci "Krótki przewodnik po rodzinie" ks. Pawlukiewicza. Z kolei tego kapłana przedstawiać nie trzeba.

Zdarza się, że pewne książki przychodzą do nas w najbardziej odpowiednim czasie. Bywają jak grom z jasnego nieba. Jednak tą książkę można zaliczyć do tych, które dobrze mieć pod ręką i wracać do nich w każdym czasie. Nie ma jednego dobrego momentu na taką książkę. Myślę raczej, że każdy będzie odpowiedni.
Pozycja ta skupia się wokół rozważań: "W zamyśle Stwórcy życie rodzinne powinno napawać radością. Dlaczego często jest zupełnie inaczej?"
Od kilku dni jestem w trakcie tej lektury, która naprawdę daje do myślenia. Ksiądz Pawlukiewicz ma to do siebie, że zarówno w swoich nagraniach jak i książkach, przedstawia nam prawdy proste, niby zwyczajne, jednak z niesamowitą, charakterystyczną dla niego mocą trafia do serca. Prostymi przykładami nie jeden raz wywrócił mi wszystko do góry nogami.
Nowa publikacja od Wydawnictwa Znak nie jest wyjątkiem - zachowany jest charakterystyczny styl kochanego kapłana, pasterza wielu. Pozwala znaleźć odpowiedzi na wiele pytań dotyczących kwestii relacji rodzinnych.
Napisano już tak wiele książek o rodzinie... Dziesiątki z nich przewinęło się przez moje ręce w trakcie studiów pedagogicznych. Podczas pisania niezliczonej ilości prac spędzałam godziny, weekendy, tygodnie studiując literaturę psychologiczną - opracowania dotyczące rodziny.
I choć tak wiele jest tego typu książek, mam wrażenie, że temat jest niewyczerpany. Ile ludzi, tyle charakterów. Ile rodzin, tyle osobliwych przypadków, mechanizmów...

"Kiedyś spotkałem na ulicy swojego kolegę ze szkolnej ławy. Jak się okazało, obaj przeżyliśmy niedawno śmierć naszych babć. Kiedy zaczęliśmy sobie nawzajem o nich opowiadać, zgodnie stwierdziliśmy, że choć te kobiety nigdy się nie spotkały, ich ostatnie lata były do siebie bardzo podobne. Mój kolega opowiadał mi, jak po śmierci swojej babci siedział godzinami w jej mieszkaniu i porządkując przedmioty po niej pozostałe, odkrywał świat, którego nigdy przedtem nie dostrzegał."
Fragment książki ks. Pawlukiewicza "Krótki przewodnik po rodzinie"

Zostawiam Ci opis Wydawcy:

Jak znaleźć drogę do spokoju i miłości w rodzinie?

Rodzina to nie tylko rodzice i dzieci. To również dziadkowie, kuzyni czy wujostwo. Rodziny nie opuszcza się wraz z osiągnięciem pełnoletności. Relacje między dorosłymi dziećmi a ich rodzicami są inne, ale niemniej ważne. Ksiądz Pawlukiewicz rodzinę nazywał szkołą miłości.

Dlaczego tak trudno nam być z tymi, którzy najbardziej nas kochają? Co może uratować rodzinę w kryzysie? Jak ważne w budowaniu relacji są „drobne sprawy”? Co robić, gdy dzieci nas nie lubią, a rodzice rozczarowują? Czy posłuszeństwo jest passé? Jak zrozumieć swoich starzejących się rodziców? Czy dziadkowie mogą nadawać na tych samych falach, co ich wnuki? Jak dogadać się z nastoletnimi dziećmi? I czy na zaufanie rodziców trzeba zasłużyć?

Ksiądz Piotr Pawlukiewicz nigdy nie bał się zadawania trudnych pytań i szukania na nie prostych odpowiedzi. W ciepłych słowach, z humorem, prowadzi nas przez meandry rodzinnych relacji, a jego spostrzeżenia sprawiają, że każdy powróci z tej podróży odmieniony.

W krótkim przewodniku po rodzinie według ks. Piotra Pawlukiewicza znajdziemy odpowiedzi na pytania:
  • Dlaczego tak trudno nam być z tymi, którzy najbardziej nas kochają?
  • Co może uratować rodzinę w kryzysie?
  • Jak ważne w budowaniu relacji są „drobne sprawy”?
  • Co robić, gdy dzieci nas nie lubią, a rodzice rozczarowują?
  • Jak zrozumieć swoich starzejących się rodziców?
  • Czy dziadkowie mogą nadawać na tych samych falach co ich wnuki?
Książka przeznaczona dla wszystkich, którym zależy na budowaniu kochającej, "trwałej" i wspierającej się rodziny, w której dla każdego jest miejsce.
Masz ją w planach?

Tu znajdziesz ją na stronie Wydawcy: "Krótki przewodnik po rodzinie" ks. Piotr Pawlukiewicz
Znasz inne publikacje ks. Pawlukiewicza?

Może słuchasz jego nagrań?

Skontaktuj się ze mną i daj znać!

Zostawiam Ci link do jednego z moich ulubionych nagrań ks. Pawlukiewicza:

Komentarze

instagram